Дружење са Т. Николетићем

Тоде Николетић, један од наших најпознатијих писаца поезије и драмских текстова за децу, дружио се са децом из огранака Народне библиотеке „Јован Поповић“. Николетић је обишао огранке у Башаиду, Банатској Тополи, Банатском Великом Селу и Новим Козарцима. Ученици нижих разреда су кроз духовиту и шаљиву поезију научили како да напишу песму и ослободе машту, подсетили се колико је другарство важно, како се чува здравље и схватили да су управо они, деца, јунаци нашег доба.

By |2022-02-21T20:05:46+01:00септембар 22nd, 2021|Uncategorised|0 Comments

Ивана Миљак Каранфилов је лауреат награде „Ђура Ђуканов“

Жири у саставу Огњенка Лакићевић, Угљеша Шајтинац и Младен Весковић донео је одлуку да књижевну награду ,,Ђура Ђуканов" за 2021. годину, коју додељује Народна библиотека ,,Јован Поповић" из Кикинде добије Ивана Миљак Каранфилов за књигу прича "Данас када сам дошла кући''. Награда се додељује за рукопис необјављене књиге прича аутора млађег од тридесет пет година.
          Збирка ''Данас када сам дошла кући'' представља дело које карактерише снажна интроспекција и добри језички обрти. Иако тематски различите, све приче имају језичку раздраганост и виспреност која приповедачки глас чини препознатљивим и показује несумњив приповедачки таленат.

By |2022-02-08T21:56:46+01:00септембар 22nd, 2021|Uncategorised|0 Comments