Огранак Народне библиотеке „Јован Поповић“ у Банатској Тополи и основна школа „Братство јединство“ имају интезивну сарадњу. Прилог таквој сарадњи је и радионица – предавање које је одржано у сусрет предстојећем празнику Међународном дану жена – 8. март. Ученици 5. разреда су погледали презентацију „Знамените жене српске историје, науке и уметности“ коју смо припремили за њих. Циљ предавања је да се деца подсете жена које су дале допринос нашој богатој историји као ратнице, научнице или као супруге наших владара:

Чучук Стане, Милунке Савић, Љубице Обреновић и многе друге храбре и пожртвоване жене које су живеле испред свог времена и дале пример својим делима за будућа времена.

Након презентације деци су понуђене књиге и биографије знаменитих жена, које су прилагођене за њихов узраст,а које су из фонда библиотеке.