У суботу, 28. септембра 2019. године, у огранску Народне  библиотеке у Мокрину представљена је књига Милоша Латиновића „Етапе ноћи“. Поред самог аутора, о књизи су говориле Даринка Маљугић и Милана Бајкин, библиотекарка Завичајног одељења. „Етапе ноћи“ су симболичка слика једног простора, људи и њихових односа. Наслов нас асоцира на ноћи у Панонији које су мрачне и тихе, понекад бескрајно дуге, па је логично да буду испуњене блискошћу усамљених људи. Кроз седам етапа ноћи јунаци се сусрећу са својим најскривенијим и најдубљим страстима, откривајући неостварене љубави уз преплитање јаве и сна.

Писац барокним језиком осликава банатску равницу, историју једног времена и значајне људе који су живели на овим просторима.