Богдан Стевановић у Библиотеци

Писац Богдан Стевановић, интернет публици познатији као Блогдан, представио је своју нову књигу „Са друге стране облога“ кикиндској публици.  Творац првог литерарног блога код нас говорио је о разлици у писању за блог, за друштвене мреже и у писању прича за књигу. Велики успех који је доживела његова прва књига “Облоге од мастила“ охрабрио је Богдана да настави са писањем, па се на полицама књижара широм региона може наћи ова несвакидашња збирка прича. „Са друге стране облога“ писана је у два дела, односно два поглавља, а читалац бира да ли ће је читати од почетка или од краја, јер је крај заправо нови почетак. Поглавље „Облоге“ садржи приче у којима Богдан даје портрет времена у ком живимо, суочавајући нас са свим оним пред чим затварамо очи и стежемо срце. Поглавље „Ране“ садржи приче у којима је промењена перспектива приповедања, па сада приче причају не само јунаци већ и предмети – што посебно доприноси атмосферичности. Многе приче прате илустрације и цитати.

By |2022-02-08T21:57:20+01:00април 15th, 2019|Uncategorised|0 Comments

Ана Шнабл у Библиотеци

Словеначка списатељица Ана Шнабл представила се кикиндскоj публиci својом дебитантском књигом – збирком прича ,,Одвезани". У својој књизи ауторка пише новим женским писмом, не бави се ратовима, Југославијом, не тематизује транзицију и посттранзицију, већ се бави универзалним и женама.  О књизи су поред ауторке говорили и уредници издања Владимир Арсенић и Срђан Срдић.

Ана Шнабл (1985, Словенија) на почетку је књижевне каријере. У новембру 2017. године њена прва књига је добила награду за најбољу дебитанстску књигу. Тренутно ради на роману који се дешава касних 80-их у Словенији.

By |2022-02-08T21:57:21+01:00април 15th, 2019|Uncategorised|0 Comments

Књижевна школица

Награда за награђене радове на традиционалном литерарном конкурсу поводом Дана библиотеке је било бесплатно похађање Књижевне школице средином децембра 2018. године. Ментор школице је био познати писац за децу Бранко Стевановић. Полазници Књижевне школице презентовали су своје радове у среду у библиотеци пред најзахтевнијом публиком- децом.  Добили су дипломе о успешно завршеној школици и књигу као награду и мотив. Књижевници Стефан Тићми и Милица Њари Лазић били су специјални гости и својим песмама употпунили су програм.

By |2022-02-08T21:57:22+01:00април 15th, 2019|Uncategorised|0 Comments