Награда „Душан Васиљев“ 2018.

Добитник књижевне награде „Душан Васиљев“ , коју додељује Град Кикинда, за 2018. годину, је Мића Вујичић за роман „Унутрашњост“. Како је саопштио жири , који чине Иван Радосављевић, књижевни критичар и председник жирија , Дуња Илић, књижевни критичар и Срђан Срдић, књижевник , одлука је донета једногласно. У конкуренцији је било 116 наслова, од којих су у најужем избору били и роман „Кречење“ Жарка Радаковића („Чаробна књига“) и збирка есеја Владимира Копицла „Уметност и пропаст“( „Футура“).

Мића Вујичић је најмлађи добитник ове награде, која се састоји од повеље и новчаног износа, а додељује се за најбољу књигу написану на српском језику током године.

Опширније: Награда „Душан Васиљев“ 2018.

Наградни конкурс за најбољи трејлер за књигу (book trailer).

Народна библиотека „Јован Поповић“ расписује наградни конкурс  за најбољи трејлер за књигу (book trailer).

Пропозиције:

•          трејлер не може бити краћи од 30 секунди и дужи од 10 минута

•          на конкурсу могу учествовати аутори до 20 година старости

•          један аутор може да учествује са највише 2 рада(један самостални и један групни)

•          групу чини највише 5 чланова

најкасније до 5.5.2019. године

Опширније: Наградни конкурс за најбољи трејлер за књигу (book trailer).

Литерарни конкурс 2018.

Поводом Дана библиотеке Народна библиотека „Јован Поповић“ Кикинда расписује Литерарни конкурс за најбоље радове деце и младих у 2018. години

по категоријама:

I – IV разред основне школе

V – VIII разред основне школе

I – IV  разред средње школе

тема: слободна

Опширније: Литерарни конкурс 2018.

Награђени најбољи радови

Награде ауторима најбољих радова на ликовном и литерарном конкурсу поводом 33. манифестације „Дани лудаје“ уручене су у Народној библиотеци „Јован Поповић“.  Изложба дечјих радова и њихови стихови  улепшали су простор библиотеке.

Награђени:

Опширније: Награђени најбољи радови

Литерарни конкурс

ПОВОДОМ 33. ДАНА ЛУДАЈA

Град Кикинда– Канцеларија за туризам и Народна библиотека „Јован Поповић“

расписују

Литерарни конкурс за најбоље радове деце и младих у 2018. години

по категоријама:

I – IV разред основне школе

V – VII Iразред основне школе

I – IV разред средње школе

тема конкурса: Плодови јесени

Конкурс за ел. хербаријум

Народна библиотека „Јован Поповић“ Кикинда расписује конкурс за ЕЛЕКТРОНСКИ ХЕРБАРИЈУМ.

Конкурс је отворен од подне 1.9.2018. године до поноћи 30.9.2018. године.

Право учешћа имају сви који ће телефоном, фотоапаратом или неким другим уређајем направити фотографије цвећа из своје баште, суседне баште, градског парка, ливаде или неког другог места. Фотографије са уредно унетим подацима о креатору, месту где је направљена и народним називом биљке слати на адресу

Опширније: Конкурс за ел. хербаријум

Најбољи трејлер

Млади библиотечки корисници данас имају нове и другачије потребе и захтеве у односу на претходне генерације. Библиотеке које желе да играју важну улогу у животима младих морају да разумеју њихове потребе и обезбеде услуге којима ће их задовољити. Захтевни и захвални, тинејџери пред библиотекаре постављају нове изазове како развити кључне компетенције комуникације и писмености у друштву динамичног развоја технологије.

Опширније: Најбољи трејлер

Награда „Душан Васиљев“ 2017.

Књижевна награда “Душан Васиљев” за 2017. годину припала је Радославу Петковићу за збирку есеја “Колумбово јаје” у издању “Академске књиге”, саопштено је на конференцији за новинаре у просторијама Градске управе Кикинда. Жири, у саставу Ана Пејовић, Владимир Арсенић и Срђан Срдић, одлуку је донео већином гласова.

Опширније: Награда „Душан Васиљев“ 2017.

Конкурс за трејлер

Народна библиотека „Јован Поповић“ расписује наградни конкурс  за најбољи трејлер за књигу на српском језику, издату на територији Републике Србије.Пропозиције:

-трејлер не може бити краћи од 30 секунди и дужи од 10 минута

-на конкурсу могу учествовати аутори до 20 година старости

-један аутор може да учествује са највише 2 рада(један самостални и један групни)

-групу чини највише 5 чланова

Опширније: Конкурс за трејлер